Тържествено честване на 24. май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност
На 24. май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, ученици, учители, служители и родители от НУ „Паисий Хилендарски“ – гр. Стрелча се включиха в празничните чествания, посветени на един от най-светлите български празници.
Официалната част на тържеството започна в 10:00 часа в двора на училището с тържествено посрещане на знамето на училището. Директорът отправи празничен поздрав към учениците, педагогическите специалисти, родителите и гостите, като подчерта значението на знанието, духовността и стремежа към успех.
По традиция бяха отличени заслужили представители на училищната общност. За „Учител на годината“ бе обявена г-жа Парашкева Роглекова, класен ръководител на 3. „а“ клас – признание за нейния професионализъм, отдаденост и принос към развитието на образованието и възпитанието на учениците. Наградени бяха родители, включили се в училищния живот през изминалата учебна година, отличниците от випуск 2026 г. на четвъртите класове, както и учениците, представили достойно училището на национални кръгове на национални състезания и олимпиади – Дарина Кацарова, класирала се на национално ниво на национално състезание по Компютърно моделиране и Георги Кацаров, класирал се на национално ниво на национално състезание „Ключът на музиката“.
Особено вълнуващ момент от празника бе церемонията по предаване на училищното знаме от четвъртокласниците на третокласниците – символ на приемствеността, отговорността и принадлежността към училищната общност. Завършващите четвъртокласници се простиха със знамето на своето начално училище, изпълнени с благодарност за изминатия път и с увереност за бъдещите си успехи.
След тържеството училищната общност се включи в празнично шествие до центъра на град Стрелча, където се присъедини към останалите образователни институции и граждани в общоградското честване на празника.
В програмата на градското честване на празника участие взе и вокалната група към НУ „Паисий Хилендарски“, сформирана по Национална програма „Заедно в изкуствата и в спорта“, която с изпълненията си допринесе за празничното настроение и заслужи аплодисментите на присъстващите.
Снимки от тържественото честване може да намерите ТУК.


